Acodin 15 mg 30 tabletek USTAWA!

cena
9,63 zł
Producent Sanofi Aventis
Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Lek na receptę TAK

Skład

Substancją czynną leku jest dekstrometorfanu bromowodorek. Każda tabletka zawiera 15 mg dekstometorfanu bromowodorku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, skrobia ziemniaczana, powidon 90F, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian. 

Wskazania

Okresowe hamowanie nieproduktywnego kaszlu różnego pochodzenia - w przebiegu infekcji, przy urazach klatki piersiowej i nowotworach płuc (kaszel opłucnowy), przy kaszlu wywołanym wdychaniem substancji drażniących.

Działanie

Preparat przeciwkaszlowy, tłumiący kaszel różnego pochodzenia, nie posiada właściwości narkotycznych, nasennych i przeciwbólowych. Efektywność działania przeciwkaszlowego jest zbliżona do wyników uzyskiwanych podczas leczenia kodeiną, obserwuje się jednak znacznie mniej działań niepożądanych. Działanie rozpoczyna się po 15-30 minutach i utrzymuje przez 5-6 h u dorosłych i 6-9 h u dzieci.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletka (15 mg) co 4 h lub 2 tabletki (30 mg) co 8 h.
Dzieci od 6 roku życia: 1/2 tabletki (7,5 mg) co 4 h lub 1 tabletka (15 mg) co 8 h.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jednorazowo, maksymalnie można zamówić 2 opakowania!!!

Opinie o Acodin 15 mg 30 tabletek USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.