Acenol Forte 500mg 20 tabletek

Nowa cena
cena
4,25 zł
Ilość:
Producent FSP Galena
Pojemność 20szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu

Wskazania

W bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne) u chorych uczulonych na pochodne kwasu salicylowego. Może być jednym z leków w zwalczaniu bólu.

Działanie

Środek działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowe, łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego, przenika do płynów tkankowych i narządów. Ulega metabolizmowi w wątrobie i jest eliminowany z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów oraz w formie nie zmienionej (mniej niż 5%). U chorych z niewydolnością nerek lek w postaci sprzężonej kumuluje się w surowicy.

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci innego dawkowania, lek podawać doustnie: - dorosłym: 1-2 tabletki 3 razy dziennie, w bólach nowotworowych: 1-2 tabletek co 4-6 godzin, maksymalnie 8 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania

Uczulenie na lek, ciężkie zaburzenia czynności wątroby i nerek (w tym ostre i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek), nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość. Nie stosować w ciąży.
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Acenol Forte 500mg 20 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Acenol Forte 500mg 20 tabletek kupili także:

1. Nurofen Express Forte 400mg 20 kapsułek miękkich

Nurofen Express Forte jest lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwgorączkowych na bazie ibuprofenu o podwojonej dawce 400 mg. 

Jest ukierunkowany na ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego: 

- bóle głowy (napięciowe, migrena); 
- bóle zębów; 
- nerwobóle; 
- bóle kości i stawów; 
- bóle w infekcjach wirusowych i bakteryjnych (przeziębienia, grypa); 
- bóle menstruacyjne; 
- gorączka i stany podgorączkowe. 

Miękka forma kapsułki żelowej sprawia, że lek szybko się wchłania, a tym samym skuteczniej i szybciej działa, gdyż płynna postać jest gotowa do wchłonięcia bezpośrednio do krwiobiegu. Dostępny bez recepty i przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, których masa ciała wskazuje więcej niż 40 kg. 

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.