Acard 75mg 60 tabletek

cena
7,19 zł
Ilość:
Producent Polfa Warszawa
Pojemność 60szt.
Postać leku Tabletki dojelitowe
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Acard to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi. Lek stosowany długotrwale w profilaktyce chorób, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Zawarty w leku Acard - kwas acetylosalicylowy, zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,  hamujące agregację płytek krwi.

W małych dawkach: 75-150 mg na dobę, głównym działaniem kwasu acetylosalicylowego jest zmniejszenie zdolność płytek do agregacji i hamowanie skurczu naczyń. Aby zaobserwować działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne wymagane jest stosowanie większych dawek kwasu acetylosalicylowego w ciągu doby.


Skład

1 tabletka dojelitowa: 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczną, skrobia kukurydzianą, kwas stearynowy, krzemionka koloidalną uwodnioną, kwas metakrylowego i etyl akrylanu kopolimer (1:1), trietyl cytrynian, talk, emulsja antypienną

Wskazania

Lek Acard stosuje się w zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka, w świeżym zawale serca lub jego podejrzeniu, w niestabilnej chorobie wieńcowej, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Działanie

 Zawarty w preparacie ACARD kwas acetylosalicylowy hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Dawkowanie

Zwykle zaleca się stosowanie - 1 tabletka (75 mg) na dobę, po posiłku. Połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Acard:

- z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych

- z ibuprofenem

- nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku

- w przypadku zwiększonej skłonności do krwawień oraz zaburzenia krzepnięcia krwi

- jeśli pacjent ma chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy;

- w razie problemów z nerkami lub wątrobą

- jeśli u pacjenta wystąpiły w przeszłości napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych

- w III trymestrze ciąży

- u dzieci do 12 lat z infekcjami wirusowymi z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu (zespół Reye’a)

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Lek ACARD można stosować w pierwszych 6 miesiącach ciąży jedynie po konsultacji z lekarzem. Stosowanie leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży jest przeciwwskazane.

Krótkotrwałe stosowanie leku przez kobietę karmiącą piersią nie stanowi dużego zagrożenia dla karmionego piersią dziecka. Nie zaleca się natomiast karmienia piersią podczas długotrwałego stosowania dużych dawek kwasu acetylosalicylowego.

Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego wywołanych przez kwas acetylosalicylowy.

Opinie o Acard 75mg 60 tabletek

jolanta

Polecam,

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili Acard 75mg 60 tabletek kupili także:

OLIMP Gold Omega-3 1000mg 60kap

Suplement diety Olimp Gold Omega-3 zawiera wysokogatunkowy olej z ryb zimnowodnych, mianowany na 65% zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3. Preparat zapewnia uzupełnienie codziennej diety w nienasycone kwasy tłuszczowe eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA).

Kwasy Omega-3 przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca oraz utrzymania właściwego poziomu trójglicerydów we krwi. Dodatkowo DHA wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, układu nerwowego i proces widzenia.

Colostrum Immune liofilizowane colostrum bovinum 60 tabletek

Colostrum to unikalny, najsilniej regenerujący organizm ludzki bioaktywny surowiec naturalny. Zawiera wszystkie występujące w przyrodzie naturalne czynniki wzrostu oraz pełen łańcuch aminokwasów. W jej skład wchodzi również ponad 250 naturalnych substancji, takich jak czynniki wzrostu, hormony, enzymy, poliamidy, laktoferyna, pochodne kwasów nukleinowych, pochodne aminokwasów i inne. Colostrum Bovinum o wysokiej zawartości immunoglobuliny IgG: nie mniej niż 60%.

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.