Starazolin krople do oczu 0,5mg/ml 2x5ml

cena
9,38 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 10 ml
Postać leku Krople
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.

Wskazania

W leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi, takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw. Starazolin łagodzi objawy towarzyszące: pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie. Lek nie jest skuteczny w leczeniu reakcji alergicznych typu późnego, takich jak np. zapalenie kontaktowe spojówek i skóry powiek.

Działanie

Lek zawiera substancję czynną tetryzolinę, która jest aminą sympatykomimetyczną, pochodną imidazoliny. Po miejscowym zastosowaniu leku do worka spojówkowego, zwężeniu ulegają małe naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku spojówek.

Dawkowanie

Lek stosuje się miejscowo do worka spojówkowego. Dorośli i dzieci powyżej 2 lat. Zwykle wkrapla się 1 do 2 kropli leku, 2 do 3 razy na dobę. Należy unikać długotrwałego stosowania leku, szczególnie u dzieci. Stosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat jest przeciwwskazane. Krople ważne 28 dni po pierwszym otwarciu.

Starazolin krople do oczu 0,5mg/ml 2x5ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Starazolin krople do oczu 0,5mg/ml 2x5ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone