Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 10 tabletek

cena
3,04 zł
Ilość:
Producent GALENA
Pojemność 10 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
33% Complete

Skład

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) w połączeniu z powidonem. Subsancje pomocnicze: Powidon K29-32, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Wskazania

Produkt leczniczy działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto, może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Działanie

Paracetamol hamuje biosyntezę prostaglandyn poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym. Tylko w niewielkim stopniu hamuje obwodowo enzym cyklooksygenazę, nie powodując uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Paracetamol nie wpływa na agregację płytek krwi.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 4 g. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Doustnie, od ½ do 1 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Należy poinformować pacjenta, że leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Paracetamol LGO nie jest zalecany do stosowania u dzieci poniżej 6 roku życia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Dodatkowe

Ciąża - badania epidemiologiczne przeprowadzone wśród kobiet w ciąży nie wykazały żadnego szkodliwego działania paracetamolu podawanego w zalecanych dawkach. 

Karmienie piersią - paracetamol jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne opublikowane dane nie zawierają przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania produktu. 

Paracetamol powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w przypadku zdecydowanej konieczności.

Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 10 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Paracetamol LGO tabl. 0,5 g 10 tabletek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone