Pantoprazol Teva 14 tabletek

cena
7,60 zł
Ilość:
Producent Teva Pharmaceuticals
Pojemność 14 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
66% Complete

Wskazania

Pantoprazol Teva stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (na przykład, takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych. Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Działanie

Pantoprazol Teva może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową i zgagą już po pierwszym dniu stosowania, jednak lek nie służy do uzyskania natychmiastowej ulgi.. W celu uzyskania pełnego
ustąpienia objawów, konieczne może być przyjmowanie tabletek przez 2 do 3 kolejnych dni. Jeśli po upływie 2 tygodni pacjent nie nastapi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Zalecaną dawką jest jedna tabletka na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki 20 mg pantoprazolu na dobe. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2 do 3 kolejnych dni.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Pantoprazol Teva (Patrz punkt 6 „Inne informacje”).
Jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir (w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Nie należy stosować leku Pantoprazol Teva u kobiet w ciąży i karmiących piersią
 

Pantoprazol Teva 14 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Pantoprazol Teva 14 tabletek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone