Otrivin Menthol aerozol do nosa 10 ml - Data ważności 31-03-2017

cena
15,49 zł
Ilość:
Producent Novartis
Pojemność 10ml
Postać leku Aerozol
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
66% Complete

Opis produktu

Otrivin® Menthol jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając
oddychanie. Otrivin® Menthol to połączenie substancji leczniczej ksylometazoliny z naturalnym mentolem, który dzięki swoim właściwościom jest wykorzystywany w leczeniu górnych dróg oddechowych. Substancje pomocnicze zastosowane w Otrivinie Menthol, czyli mentol i eukaliptol wywołują po zastosowaniu poczucie chłodu na błonie śluzowej nosa. Produkt jest więc skierowany do pacjentów, którzy szukaja rozwiązania nie tylko na zatkany nos, ale także preferują element mentolowego orzeźwienia podczas kataru.

Skład

Substancją czynną leku Otrivin Menthol jest ksylometazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Wskazania

Lek Otrivin® Menthol stosuje się w nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa występującym w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, lek może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin Menthol ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej).

Działanie

Otrivin® Menthol to połączenie substancji leczniczej ksylometazoliny z naturalnym mentolem, który dzięki swoim właściwościom jest wykorzystywany w leczeniu górnych dróg oddechowych. Substancje pomocnicze zastosowane w Otrivinie Menthol, czyli mentol i eukaliptol wywołują po zastosowaniu poczucie chłodu na błonie śluzowej nosa. Produkt jest więc skierowany do pacjentów, którzy szukaja rozwiązania nie tylko na zatkany nos, ale także preferują element mentolowego orzeźwienia podczas kataru.


Dawkowanie

1 dawka aerozolu Otrivin® Menthol do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę.
Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego.

Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).
- jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos
- jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania

Otrivin Menthol aerozol do nosa 10 ml - Data ważności 31-03-2017

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Otrivin Menthol aerozol do nosa 10 ml - Data ważności 31-03-2017 kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone