Nurofen Forte 40mg/ml zawiesina dla dzieci o smaku truskawkowym 50 ml

cena
15,48 zł
Producent RECKITT BENCKISER (POLAND) S.A.
Pojemność 50ml
Postać leku Zawiesina
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Każdy 1 ml zawiesiny zawiera 40 mg ibuprofenu.

Wskazania

Objawowe, krótkotrwałe leczenie bólu o nasileniu małym do umiarkowanego. Objawowe, krótkotrwałe leczenie gorączki
Nic nie działa szybciej i na dłużej*
*dotyczy działania przeciwgorączkowego u dzieci
Jedyny na rynku działa już w 15 minut*
* dotyczy produktów dystrybuowanych zawierających Ibuprofen w dawce 200mg/5ml, na podstawie CHPL dostępnych na stronie URPL na dzień 16.08.2016

Działanie

- Do stosowania u dzieci od 3. miesiąca życia
- Mniej płynu do połknięcia dzięki skoncentrowanej dawce
- Zaczyna działać już po 15 minutach
- Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin

Dawkowanie

Doustnie. Lek przeznaczony do stosowania doraźnego u dzieci. Dawka dobowa: 20-30 mg ibuprofenu na kilogram masy ciała w dawkach podzielonych. Niemowlęta 6-12 miesiąc życia (7,7-9 kg): 1,25 ml 3-4 razy dziennie (150-200 mg/dobę). Dzieci od 1 do 3 roku życia (10-15 kg): 2,5 ml 3 razy dziennie (300 mg/dobę). Dzieci 4-6  rok życia (16-20 kg): 3,75 ml 3 razy dziennie (450 mg/dobę). Dzieci 7-9 rok  życia (21-29 kg): 5 ml 3 razy dziennie (600 mg/dobę). Dzieci 10 - 12 rok życia (30-40 kg): 7,5 ml 3 razy dziennie (900 mg/dobę).  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10  ml 3 razy dziennie. Preparat można również stosować (wyłącznie na zlecenie lekarza) w przebiegu odczynu poszczepiennego u niemowląt 3-6 miesiąc życia (5-7,6 kg): 1,25 ml 2 razy dziennie (drugą dawkę podać po 6 godzinach). Bez porozumienia z lekarzem nie stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia (lub o masie ciała mniejszej niż 7 kg).   Uwaga! Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów:  z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), w III trymestrze ciąży, ze skazą krwotoczną.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Nurofen Forte 40mg/ml zawiesina dla dzieci o smaku truskawkowym 50 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Nurofen Forte 40mg/ml zawiesina dla dzieci o smaku truskawkowym 50 ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone