Metafen Zatoki 20 tabletek USTAWA!

cena
8,63 zł
Producent ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Pojemność 20 szt.
Postać leku tabletki

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Każda tabletka zawiera:substancje czynne: ibuprofen (Ibuprofenum)  - 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum)  - 30 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynia.

Wskazania

Metafen ZATOKI jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny, w postaci tabletek do stosowania doustnego.

Działanie

Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).Jest pochodną kwasu propionowego o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Pseudoefedryna jest aminą sympatykomimetyczną zmniejszającą przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki temu poprawia się drożność jamy nosowej oraz drenaż wydzieliny z zatok. Lek Metafen ZATOKI zaleca się stosować w celu leczenia objawowego dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: gorączka, ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.

Dawkowanie

U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat zwykle stosuje się: dawka początkowa – 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny w ciągu doby. Maksymalna dobowa dawka  -  6 tabletek. Osoby w wieku powyżej 65 lat: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby; wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat, bez zalecenia lekarza.

Metafen Zatoki 20 tabletek USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone