Magvit B6 50 tabletek

cena
12,59 zł
Ilość:
Producent Medagro International
Pojemność 50 szt.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
33% Complete

Skład

Substancja czynna: 1 tabl. dojelitowa zawiera 470 mg diwodnego mleczanu magnezu (48 mg Mg+2) i 5 mg witaminy B6.

Wskazania

Profilaktyka i leczenie następstw niedoboru magnezu oraz uzupełnianie niedoboru witaminy B6. Profilaktycznie: w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, podczas  nasilonej pracy umysłowej i fizycznej, w sytuacjach wywołujących stres i nadpobudliwość nerwową, w zaburzeniach snu, depresji, w bólach mięśni, zapobieganiu miażdżycy i zawałowi serca. Uzupełniająco: w leczeniu chorób serca i układu krążenia (takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca), w terapii drżenia mięśni,  drętwienia kończyn, w stanach depresji, podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy, w hipomagnezemii wywołanej długotrwałym  stosowaniem leków moczopędnych i przeczyszczających.

Działanie

Preparat magnezu z dodatkiem witaminy B6, ułatwiającej wchłanianie i transport magnezu przez błony biologiczne do wnętrza komórek. Magnez jest podstawowym regulatorem cyklu  komórkowego, m.in. warunkuje utrzymanie prawidłowego stężenia potasu w komórce. Jest aktywatorem wielu enzymów, m.in. przenoszących grupy fosforylowe. Odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni (w tym mięśnia sercowego), wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową (antagonista wapnia). Wywiera ochronny wpływ na mięsień sercowy, zapobiegając jego  niedokrwieniu i niedotlenieniu. Chroni ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziałając miażdżycowemu zwapnieniu i zmianom w obrębie tkanki łącznej. Wywiera działanie uspokajające dzięki  zmniejszaniu pobudliwości włókien nerwowo-mięśniowych oraz przeciwdziała stresowi. Stymuluje mechanizmy obronne organizmu, przeciwdziała stanom alergicznym i zapalnym.

Dawkowanie

Doustnie. Profilaktycznie dorośli i dzieci od 12 r.ż.: 2 tabl. raz na dobę lub 1-2 tabl. 2 razy na dobę; leczniczo podaje się większe dawki (wyłącznie wg zaleceń lekarza). Dawkowanie u dzieci - wg zaleceń lekarza.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B6, blok przedsionkowo-komorowy, miastenia, parkinsonizm leczony lewodopą bez inhibitora obwodowej dekarboksylazy L-DOPA, znaczna hipotonia, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka. Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności serca lub nerek. Nie należy przyjmować preparatu na czczo.

Magvit B6 50 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Magvit B6 50 tabletek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone