Juvit witamina C krople 40 ml

cena
7,96 zł
Ilość:
Producent Hasco
Pojemność 40 ml
Postać leku Krople
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Acidum ascorbicum (kwas askorbowy, witamina C) 100 mg/ml.

Wskazania

Produkt leczniczy Juvit przeznaczony jest do leczenia stanów niedoboru witaminy C i profilaktyki chorób wywołanych niedoborem witaminy C, przede wszystkim szkorbutu i jego wstępnych objawów, choroby Moellera-Barlowa, w okresie rekonwalescencji, przy stosowaniu diety ubogiej w witaminę C, zwłaszcza u niemowląt karmionych sztucznie. Produkt jest szczególnie zalecany dla dzieci.

Działanie

Witamina C jest jedną z witamin rozpuszczalnych w wodzie Bierze udział w syntezie kolagenu i utrzymywaniu prawidłowego stanu międzykomórkowej tkanki łącznej, kostnej i zębiny oraz w przemianach lipidów, białek, hormonów, aminokwasów i żelaza.

Dawkowanie

Niemowlęta i małe dzieci (od 28 dnia życia do końca 24 miesiąca życia): 5-8 kropli raz na dobę dodane do pokarmu lub napoju. Dzieci (3-11 roku życia): 10 kropli raz na dobę. Dorośli i młodzież od 12 roku życia: 15 - 20 kropli raz na dobę. Przy większym zapotrzebowaniu i w niedoborach dawkę można podwoić i przyjmować 2 razy na dobę.
 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować kropli Juvit, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie podawać wysokich dawek dzieciom z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.

Juvit witamina C krople 40 ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Juvit witamina C krople 40 ml kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone