IBUM GRIP 20 tabletek USTAWA!

cena
10,42 zł
Producent HASCO-LEK PPF
Pojemność 20 szt.
Postać leku Tabletki

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancje czynne:  ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg.

Wskazania

Produkt stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak: - niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, - ból głowy, - gorączka, - bóle stawowo-mięśniowe.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: - z nadwrażliwością na ibuprofen lub pseudoefedrynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, - u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały w wywiadzie objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, - z czynną lub w wywiadzie chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, - ze skazą krwotoczną, - z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, - w ciąży, - w okresie karmienia piersią, - przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), - z ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową, - u których wystąpiło zatrzymanie moczu, - z nadczynnością tarczycy, - z jaskrą z wąskim kątem, - z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać ryzyko krwotocznego udaru mózgu, na przykład w wyniku przyjmowania leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo.

Dodatkowe

Ibuprofen może powodować: nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne, nadreaktywność układu oddechowego (w tym nasilenie lub napad astmy, skurcz oskrzeli, duszność), wysypkę skórną, świąd, pokrzywkę, plamicę, obrzęk naczynioruchowy, martwicę brodawek nerkowych, która może prowadzić do niewydolności nerek, zaburzenia czynności wątroby, ból i zawroty głowy, zaburzenia słuchu; rzadko mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, niestrawność, trombocytopenia; bardzo rzadko: choroba wrzodowa, krwawienia z przewodu pokarmowego, pęcherzowe zapalenie skóry (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy). Pseudoefedryna może powodować: niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, krwawienia, wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardię, okresowe bóle, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność; rzadko: niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, omamy, trombocytopenię.

IBUM GRIP 20 tabletek USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone