Ibum 200mg 30 kapsułek

cena
9,21 zł
Ilość:
Producent PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Pojemność 30 szt.
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 tabletka: Ibuprofenum 200 mg. 

Makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Wskazania

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: (bóle głowy, w tym także migreny, bóle zębów, bóle mięśni, bóle po urazach, nerwobóle), bolesne miesiączkowanie, stany gorączkowe.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Bóle różnego pochodzenia, bolesne miesiączkowanie i gorączka: 200-400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4-6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg na dobę. Kapsułki należy popić szklanką wody; Leku nie należy stosować dłużej niż 10 dni w leczeniu bólu i dłużej niż 3 dni w leczeniu gorączki, bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli mimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe i gorączka nasilają się lub występują nowe, dodatkowe objawy, po 2 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosowac leku u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).; z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ; u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi wystepowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujacych jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); w ostatnich trzech miesiacach ciąży; ze skaza krwotoczną ;u dzieci w wieku poniżej 12lat.

Ibum 200mg 30 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Ibum 200mg 30 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone