Grypolek tabletki powlekane 12 sztuk (2 blistry po 6 sztuk) USTAWA!

cena
8,33 zł
Producent KATO LABS SP. Z O.O.
Pojemność 12szt.
Postać leku Tabletki powlekane

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg gwajfenezyny (Guaifenesinum), 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum), 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu (Dextromethorphani hydrobromidum) oraz substancje pomocnicze w tym barwnik azowy.

Wskazania

Ogólny stan przeziębienia i bóle głowy, mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel spowodowany przeziębieniem.

Działanie

- przeciwbólowe,  - przeciwgorączkowe,  - wykrztuśne,  - udrażniające drogi oddechowe,  - przeciwkaszlowe. 

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

Doustnie, 2 tabletki 3-4 razy na dobę, maksymalnie 8 tabletek na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:

Doustnie, 1 tabletka 3-4 razy na dobę, maksymalnie 4 tabletki na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia w oddawaniu moczu na tle przerostu gruczołu krokowego, jaskra z wąskim kątem przesączania, jednoczesne leczenie inhibitorami MAO (zachować minimum 2 tygodnie odstępu od zaprzestania stosowania) lub lekami przeciwparkinsonowskimi; dzieci poniżej 6 r.ż., ciężka niewydolność wątroby, choroba alkoholowa; wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia; unikać stosowania w I trymestrze ciąży.

Grypolek tabletki powlekane 12 sztuk (2 blistry po 6 sztuk) USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone