Contractubex żel 20g FORFARM

cena
25,88 zł
Producent Forfarm
Pojemność 20g
Postać leku Żel
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

1 g żelu zawiera: substancje czynne: heparyna 50 j.m., ekstrakt płynny z cebuli 100 mg, alantoina 10 mg; substancje pomocnicze: kwas sorbinowy, metylu parahydroksybenzoesan, guma ksantan, makrogol 200, olejek zapachowy (Fragrance 231616), woda oczyszczona.
 

Wskazania

Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny.
 

Działanie

Stymuluje gojenie się rany i przeciwdziała niefizjologicznemu tworzeniu się blizny.
 

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle stosuje się kilka razy na dobę wcierając delikatnie w tkankę blizny, aż do całkowitego wchłonięcia. W przypadku blizn stwardniałych i zadawnionych można założyć na noc opatrunek z lekiem. Leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od wielkości blizny lub występowania przykurczu.

Przeciwwskazania

w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. na niewyleczone rany, na blizny obejmujące duże powierzchnie skóry, na uszkodzoną skórę, na błony śluzowe.
 

Dodatkowe

W rzadkich przypadkach może dojść do miejscowego podrażnienia skóry.
 

Contractubex żel 20g FORFARM

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Contractubex żel 20g FORFARM kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone