Calperos 1000 mg 100 kapsułek

cena
31,99 zł
Producent PLIVA KRAKÓW Z.F. S.A.
Pojemność 100 szt
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Czynny składnik prepratu: węglan wapnia

Wskazania

Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, ciąża, laktacja). Mała podaż wapnia z dietą. Zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia w kanalikach nerkowych. Kompleksowa profilaktyka osteoporozy. Okres rekonwalescencji po złamaniach kości i stany po długotrwałym unieruchomieniu. Wspomagająco w przeziębieniu i chorobach alergicznych.

Działanie

Wapń uczestniczy w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej przez całe życia człowieka. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych, utrzymuje równowagę elektrolitową, wpływa na sprawność pracy mięśnia sercowego, uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi, wpływa na aktywność katalityczną szeregu enzymów,  zmniejszania przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych wapń działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie, zmniejsza utratę wapnia z układu kostnego u kobiet w okresie około- i postmenopauzalnym oraz u wszystkich osób w podeszłym wieku, zapobiega wystąpieniu zmian kostnych w przebiegu przewlekłej niewydolności nerek, łagodzi odczyny alergiczne na powierzchni skóry i błon śluzowych.

Dawkowanie

Dorośli  1-3 razy dziennie lub 1 kapsułka 1000. Maksymalna dawka dobowa wapnia wynosi 1200 mg. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w razie zwiększonego stężenia wapnia we krwi, kamicy nerkowej. W przypadkach niewydolności nerek, odwodnienia, zaburzeń stężenia elektrolitów we krwi, chorób serca, sarkoidozy, podczas leczenia glikozydami nasercowymi lub tiazydowymi środkami moczopędnymi

Dodatkowe

Wielkość opakowania 100 kap

Calperos 1000 mg 100 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Calperos 1000 mg 100 kapsułek kupili także:

Bio-Oil olejek 200 ml
NOWOŚĆ
© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone