Bioprazol Bio 10 mg x 14 kapsułek

cena
7,98 zł
Ilość:
Producent BIOFARM SP.Z O.O.
Pojemność 10 mg
Postać leku Kapsułki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 kapsułka zawiera 10 mg omeprazolu.

Wskazania

Objawy cofania treści żołądkowej do przełyku, objawowe leczenie dolegliwości pieczenia w przełyku (zgaga).

Działanie

Inhibitor pompy protonowej (H+/K+ ATP-azy) w komórkach okładzinowych żołądka. Hamuje zarówno podstawowe, jak i stymulowane np. przez pokarm, wydzielanie kwasu solnego. Dawka podana raz na dobę odwracalnie hamuje wydzielanie kwasu solnego. Zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku prowadzi do złagodzenia bólu i przyspieszenia gojenia uszkodzeń błony śluzowej.

 

Dawkowanie

Bioprazol Bio działa przez 24 godziny, można przyjmować go na czczo, nie wykazuje interakcji z alkoholem.

Dorośli (w wieku powyżej 18 lat) dawka początkowa wynosi 20 mg - jednorazowo 2 kapsułki leku Bioprazol Bio raz na dobę. Jeśli objawy ustąpią należy zmniejszyć dawkę do 10 mg (1 kapsułka Bioprazol Bio) raz na dobę. W przypadku nawrotu objawów zgagi można ponownie zwiększyć dawkę do 20 mg (jednorazowo 2 kapsułki Bioprazol Bio) raz na dobę. Lek Bioprazol Bio należy przyjmować rano przed jedzeniem popijając wodą. Kapsułkę połykać w całości. Kapsułki nie należy żuć ani kruszyć przed połknięciem.
Pacjenci z zaburzeniami połykania powinni otworzyć kapsułkę i jej zawartość wsypać do soku owocowego lub innego kwaśnego płynu, wymieszać i wypić. Lek należy przyjmować przez kolejne 14 dni. Jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu po 14 dniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza.
Pacjenci w podeszłym wieku - nie jest konieczna zmiana dawkowania.
Pacjenci z niewydolnością nerek - nie ma konieczności zmiany dawkowania.
Pacjenci z niewydolnością wątroby - ze względu na możliwość zwiększenia stężenia leku w surowicy krwi oraz wydłużenie okresu półtrwania, należy zmniejszyć dobową dawkę leku. Pacjenci z niewydolnością wątroby powinni zwrócić się do lekarza w celu ustalenia dawkowania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na omeprazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Omeprazolu, podobnie jak innych inhibitorów pompy protonowej, nie należy stosować w skojarzeniu z atazanawirem.

Bioprazol Bio 10 mg x 14 kapsułek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Bioprazol Bio 10 mg x 14 kapsułek kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone