Bepanthen Plus krem antyseptyczny na leczenie drobnych ran 30 g

cena
21,49 zł
Ilość:
Producent Bayer sp. z o.o.
Pojemność 30 g
Postać leku Krem
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
33% Complete

Skład

1 gram kremu zawiera: - substancje czynne: dexpantenol 50 mg, chlorowodorek chlorhexidyny 5 mg; - substancje dodatkowe: biała miękka parafina, lanolina (E 913), polioxyl - 40 stearynian, DL- pantolakton, woda.

Wskazania

Do stosowania profilaktycznego przed zakażeniem ran takich jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia, rozpadliny, oparzenia i podrażnienia skóry. Uszkodzenia i rany skóry po małych zabiegach operacyjnych.

Działanie

Dekspantenol po wchłonięciu przez skórę przekształca się do kwasu pantotenowego, który jest składnikiem koenzymu A i odgrywa ważną rolę w metabolizmie każdej komórki. Kwas pantotenowy bierze udział w budowie naskórka skóry i śluzówki. W procesie gojenia ran pobudza mitozę i utwardzanie włókien kolegenu. Chlorhexidyna jest środkiem odkażającym wykazującym działanie bakteriobójcze przeciw bakteriom Gram-dodatnim (również na Staphylococcus aureus), które często mogą być przyczyną zakażeń skóry. Wykazuje mniejszą aktywność przeciw bakteriom Gram-ujemnym. Nie wykazuje działania przeciwwirusowego i przeciwgrzybicznego.

Dawkowanie

Smarować raz lub kilka razy dziennie na otarcia, skaleczenia, zadrapania, pęknięcia, rozpadliny, oparzenia lub zmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Można założyć opatrunek.

Bepanthen Plus krem antyseptyczny na leczenie drobnych ran 30 g

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Bepanthen Plus krem antyseptyczny na leczenie drobnych ran 30 g kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone