Ascofer tabletki powlekane 50 sztuk

cena
6,18 zł
Ilość:
Producent ESPEFA S.P.CH-F.
Pojemność 50 szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

Substancja czynna: 200 mg glukonianu żelaza (II) - co odpowiada 24 mg Fe (II). Substancje pomocnicze: skrobia ziemnaczana, talk, kwas askorbowy, glikol propylenowy, kwas stearynowy, sacharoza, żelatyna, tlenek magnezu, guma arabska, czerwień koszenilowa. 

Wskazania

Niedokrwistości z niedoboru żelaza (pierwotne, niedobarwliwe). Niedokrwistości pokrwotocznej. Utajonym niedoborze żelaza (u kobiet w wieku rozrodczym, dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu, osób w podeszłym wieku). Zwiększonym zapotrzebowaniu organizmu na żelazo (ciąża, laktacja, dawcy krwi).

Działanie

Żelazo stanowi podstawę hemoglobiny i mioglobiny oraz wielu enzymów. Część żelaza jest bezpośrednio wykorzystywana przez komórki układu erytroblastycznego do produkcji hemoglobiny, pozostałość gromadzi się w postaci ferrytyny, głównie w wątrobie i śledzionie oraz innych narządach. Żelazo zmagazynowane w organizmie pozostaje w dynamicznej równowadze z tym, które znajduje się we krwi. Podawane doustnie żelazo dość szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i przenika do szpiku. Jego nadmiar jest usuwany z osocza do magazynów tkankowych.

Ascofer tabletki powlekane 50 sztuk

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Ascofer tabletki powlekane 50 sztuk kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone