Allergo-Comod krople do oczu 10 ml - Data ważności 31-01-2017 WYPRZEDAŻ

cena
6,95 zł
12,64 zł
Ilość:
Producent URSAPHARM ARZNEMITTEL GMBH
Pojemność 10ml
Postać leku Krople
Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 ml izotonicznego roztworu zawiera: kromoglikan sodowy 20 mg, wersenian sodowy, sorbitol, wodę do wstrzykiwań.

Wskazania

Preparat stosowany w ostrym i przewlekłym alergicznym zapaleniu spojówek, np. : zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

Działanie

Kromoglikan sodowy stabilizuje błony komórek tucznych, które zetknęły się z antygenem, zapobiegając w ten sposób degranulacji i uwolnieniu wielu mediatorów chemicznych. Mediatory te, to między innymi histamina i kininy. Pośredniczą one we wczesnych reakcjach alergicznych typu l. Prostaglandyny i leukotrieny biorą udział w późnych reakcjach zapalnych typu IV i powstaję w wyniku prowokowanej stymulacji. Kromoglikan sodowy jest również antagonistą wapnia. Skutkiem jego działania jest powstrzymanie degranulacji komórek tucznych i zapobieganie uwolnieniu histaminy.

Dawkowanie

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Zazwyczaj zaleca się zakropić do worka spojówkowego 1 krople 4 razy na dobę. Dla dorosłych i dzieci dawkowanie jest takie samo.

Allergo-Comod krople do oczu 10 ml - Data ważności 31-01-2017 WYPRZEDAŻ

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Klienci, którzy kupili ten produkt Allergo-Comod krople do oczu 10 ml - Data ważności 31-01-2017 WYPRZEDAŻ kupili także:

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone