Actifed syrop 100ml USTAWA!

cena
14,33 zł
Producent GLAXO WELLCOME S.A.
Pojemność 100 ml
Postać leku Płyn

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

5 ml syropu zawiera: substancje czynne: chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg; substancje pomocnicze: sorbitol roztwór, benzoesan sodu, hydroksybenzoesan metylu, czerwień koszenilowa, etanol 96%, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilina, woda oczyszczona.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania syropu Actifed jest leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z obrzękiem błony śluzowej nosa, wysiękiem z nosa oraz kaszlem u dorosłych i dzieci od 7 r.ż.

Działanie

Lek Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pdeudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym. W wyniku działania trzech substancji czynnych lek łagodzi objawy przeziębienia, takie jak katar i kaszel.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie: u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu 3 lub 4 razy na dobę, u dzieci w wieku 7 - 12 lat: 5 ml syropu 3 lub 4 razy na dobę.

Actifed syrop 100ml USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone