Acodin 15 mg 30 tabletek USTAWA!

cena
9,63 zł
Producent Sanofi Aventis
Pojemność 30 szt.
Postać leku Tabletki

Dostępna ilość
Brak produktu

Skład

Substancją czynną leku jest dekstrometorfanu bromowodorek. Każda tabletka zawiera 15 mg dekstometorfanu bromowodorku.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, skrobia ziemniaczana, powidon 90F, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian. 

Wskazania

Okresowe hamowanie nieproduktywnego kaszlu różnego pochodzenia - w przebiegu infekcji, przy urazach klatki piersiowej i nowotworach płuc (kaszel opłucnowy), przy kaszlu wywołanym wdychaniem substancji drażniących.

Działanie

Preparat przeciwkaszlowy, tłumiący kaszel różnego pochodzenia, nie posiada właściwości narkotycznych, nasennych i przeciwbólowych. Efektywność działania przeciwkaszlowego jest zbliżona do wyników uzyskiwanych podczas leczenia kodeiną, obserwuje się jednak znacznie mniej działań niepożądanych. Działanie rozpoczyna się po 15-30 minutach i utrzymuje przez 5-6 h u dorosłych i 6-9 h u dzieci.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 12 roku życia: 1 tabletka (15 mg) co 4 h lub 2 tabletki (30 mg) co 8 h.
Dzieci od 6 roku życia: 1/2 tabletki (7,5 mg) co 4 h lub 1 tabletka (15 mg) co 8 h.

Dodatkowe

Jednorazowo, maksymalnie można zamówić 2 opakowania!!!

Acodin 15 mg 30 tabletek USTAWA!

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone